ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

LegiTeam: POPESCU & ASOCIAȚII recrutează asistent ̸ ă | secretar ̸ ă recepție

15 Aprilie 2024   |   LegiTeam

Dacă doriți să faceți parte din echipa noastră, așteptăm CV-ul la adresa cariere@popescu-asociatii.ro

 
 
POPESCU & ASOCIATII recrutează asistent/ă | secretar/ă recepție.

Responsabilități:

•    Coordonează corespondența primită prin e-mail, curier, poștă (înregistrare și repartizare);
•    Asigură și este responsabil/ă de expedierea, în bune condiții, a corespondeței din companie;
•    Preia și redirecționează apelurile telefonice;
•    Îndeplinește activități de protocol (se asigură că sălile de întâlnire sunt pregătite, întâmpină clienții și îi îndrumă în sălile de întâlnire, etc)
•    Îndosariază și arhivează documentele companiei;
•    Asigura activitatea administrativa a societății;
•    Întocmește și actualizează diferite situații interne derivate din specificul activității societății;

•    Asigură păstrarea registrului unic de intrări/ieșiri al documentelor;
•    Copiază/redactează/tehnoredactează/scanează diferite documente;
•    Stabilește necesarul de consumabile pentru companie și gestionează aprovizionarea (papetărie, protocol, alte materiale consumabile);
•    Transmite periodic informări cu privire la stadiul dosarelor și informațiile obținute;
•    Îndeplinește orice alte atribuții aferente postului, colaborează îndeaproape cu avocații societății.

Cerințe:

•    Studii superioare;
•    Capacitatea de a respecta cerințele și termenele de predare a lucrărilor;
•    Capacitate de planificare, organizare și prioritizare a sarcinilor;
•    Capacitatea de a lucra atât individual, cât și în echipă;
•    Experiență în utilizarea programelor MS Office;
•    Cunoașterea limbii engleze, nivel mediu;
•    Experiență, minim un an, pe un rol administrativ similar;
•    Disponibilitatea de a lucra exclusiv de la birou;
•    Experiența într-o societate de avocatură reprezintă un avantaj.

Beneficii:

•    Pachet salarial atractiv, în concordanță cu experiența acumulată până în prezent;
•    Mediu de lucru plăcut, alături de oameni care încurajează dezvoltarea profesională continuă;
•    Birou amplasat central, în zona Piața Victoriei.


POPESCU & ASOCIAȚII este firma de avocatură din prima linie, cu experiență dovedită în consultanța juridică, precum și ariile litigiilor și dreptului penal. Societatea și avocații săi sunt clasați în toate clasamentele directoarelor juridice prestigioase precum Legal 500, Chambers & Partners, IFLR 1000, ITR World Tax, Benchmark Litigation.

În 2023, compania a primit titlul Eastern Europe Firm of the Year în cadrul Women in Business Law Awards EMEA de la Londra.

Dacă doriți să faceți parte din echipa noastră, așteptăm CV-ul la adresa cariere@popescu-asociatii.ro

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate** campuri obligatorii


Articol 26 / 1716
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Senior Lawyer Employment | Reff & Associates
BACIU PARTNERS: Rafinarea serviciilor juridice oferite într-o manieră integrată pentru o realitate în continuă schimbare | Ana-Maria Baciu, Managing Partner: “Am coordonat mereu echipe de avocați atipice, și acum am decis să creștem tempo-ul: suntem pregătiți să facem modul nostru de a gândi și de a pune în practică lucrurile să se reflecte clar, fără obstacole, în toate inițiativele în care suntem implicați”
Filip & Company a asistat grupul Digi la contractarea unui două împrumuturi în valoare peste 117 mil. € și, respectiv, de 50 mil. €
Proiectul parcului fotovoltaic de la Ovidiu face un pas înainte. MPR|Partners a fost alături de EnPower Energy pentru coordonarea procedurii de obținere a acordului de construire, cu o echipă de avocați coordonată de Gelu Maravela (partener fondator) și Dana Rădulescu (partener)
Finanțele au demarat procedura de selecție a firmelor de avocați pentru un proiect ce presupune asistență consistentă în baza dreptului englez. Contract pe 3 ani, tarife orare de cca. 1.900 lei
Cine sunt și cum gândesc profesioniștii evidențiați de Legal 500 în GC Powerlist Romania | De vorbă cu Alexandru Berea, General counsel la BCR: ”Prin colaborare putem genera schimbări semnificative nu doar în interiorul profesiei noastre, ci și în societate in general. Prin natura muncii noastre, nu numai că răspundem la nevoile imediate ale societății, dar suntem și arhitecți ai viitorului acesteia, contribuind la definirea și modelarea unui cadru normativ care să orienteze comportamentul și deciziile individuale și colective pe termen lung”
Rebecca Marina, counsel în cadrul firmei Filip & Company după ultima rundă de promovări: “Am găsit aici oameni care îmi împărtășesc principiile și valorile de viață și care mi-au devenit prieteni și mentori sau pentru care eu am devenit mentor mai târziu. Orice promovare vine cu responsabilități și noi roluri în echipă”
Patru case locale de avocați rămân în topul global al celor mai bune 100 de firme implicate în arbitraje internaționale | Cum sunt prezentate în GAR 100 (2024), ce mandate au avut și ce spun clienții despre avocați și prestațiile acestora. TZA, ZRVP, LDDP și SP asistă clienți în arbitraje cu pretenții de 15,7 miliarde de dolari
Kinstellar a asistat BIG Mega Renewable Energy cu privire la finanțarea de 92 mil. € cu BERD și OTP Bank pentru construcția și operarea Parcului Eolian Urleasca
Răzvan Gheorghiu-Testa, fondator al Țuca Zbârcea & Asociații, inclus în „Top 50 Cei Mai Influenți Oameni de pe Piața Imobiliară din România”
Wolf Theiss a asistat AIRSOL în legătură cu achiziția MedAir Oxygen Solution | Emanuele Lainati, Legal Affair Manager SOL Group: “Expertiza, dedicarea și abordarea proactivă a avocaţilor Wolf Theiss au fost esențiale pentru încheierea cu succes a tranzacției”
Filip & Company a asistat Centrokinetic, în parteneriat cu Agista, în achiziția pachetului majoritar de părți sociale ale clinicii Socrates din Timișoara
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...