Bondoc și Asociații anunță 11 noi promovări în cadrul echipei sale de avocați, inclusiv 3 noi parteneri
21 Mai 2019 BizLawyer
Bogdan Bunrău, Diana Ispas și Raluca Voinescu au fost promovați la poziția de Partner, Florin Sandu, Diana Savu, Ionuț Stîrcu și Andra Turtoi au fost promovați la poziția de Senior Associate, iar Răzvan Agarici, Andrei Alecu, Oana Dănilă și Ionel Macovei au fost promovați la poziția de Associate.
| |
|
Bogdan Bunrău, Diana Ispas si Raluca Voinescu au fost promovati la pozitia de Partner |
Firma de avocatură Bondoc și Asociații SCA (B&A) a efectuat 11 promovări interne în urma evaluărilor profesionale anuale.
Astfel, Bogdan Bunrău, Diana Ispas și Raluca Voinescu au fost promovați la poziția de Partner, Florin Sandu, Diana Savu, Ionuț Stîrcu și Andra Turtoi au fost promovați la poziția de Senior Associate, iar Răzvan Agarici, Andrei Alecu, Oana Dănilă și Ionel Macovei au fost promovați la poziția de Associate.
Noile poziții de partener răspund dezvoltării departamentelor de Corporate / Mergers & Acquisitions, Natural Resources și Commercial (Bogdan), Banking & Finance, Projects și Capital Markets (Diana) și, respectiv, Competition și Healthcare/Pharma & Medical Services (Raluca).
Astfel, Bogdan Bunrău, Diana Ispas și Raluca Voinescu au fost promovați la poziția de Partner, Florin Sandu, Diana Savu, Ionuț Stîrcu și Andra Turtoi au fost promovați la poziția de Senior Associate, iar Răzvan Agarici, Andrei Alecu, Oana Dănilă și Ionel Macovei au fost promovați la poziția de Associate.
Noile poziții de partener răspund dezvoltării departamentelor de Corporate / Mergers & Acquisitions, Natural Resources și Commercial (Bogdan), Banking & Finance, Projects și Capital Markets (Diana) și, respectiv, Competition și Healthcare/Pharma & Medical Services (Raluca).
Lucian Bondoc, Managing Partner al firmei, a menționat ca ”Promovările reflectă pentru fiecare dintre colegii vizați atât evoluția în experiența profesională, cât și contribuția la dezvoltarea diverselor departamente în care activează. Noile poziții de partener reflectă suplimentar și creșterea în dimensiuni a firmei, precum și contribuția semnificativă a colegilor astfel promovați în activitatea noastră și dezvoltarea firmei. Toți avocații B&A au o expertiză juridică de top și un aport important în gestionarea proiectelor noastre, firma urmând să continue și în anii care vin abordarea de recunoaștere meritocratică și echitabilă a atingerii unor praguri de experiență și a unor contribuții speciale la succesul nostru comun”.
Cu 9 parteneri și aproape 40 de avocați, acoperind 20 de arii de practică, Bondoc și Asociații este una dintre firmele de avocatură cele mai active în piață în proiecte complexe.
| Publicitate pe BizLawyer? |
![]() ![]() |
| Articol 2093 / 2232 | Următorul articol |
| Publicitate pe BizLawyer? |
![]() |
BREAKING NEWS
ESENTIAL
CMS alături de Scatec în finanțarea unui portofoliu de proiecte solare de 190 MW în România | Echipa multidisciplinară, cu Ramona Dulamea (Senior Counsel ) și Varinia Radu (Partener), în prim plan
Mergermarket | Radiografia unei piețe de fuziuni și achiziții dominate de megatranzacții în primul trimestru din 2026. Care au fost cei mai activi consultanți financiari
Un nou front juridic la Washington | Forty Management AG acționează România în judecată la ICSID. Schoenherr (Viena) și Daniel F. Visoiu sunt alături de reclamanți în acest arbitraj în care România este reprezentată printr-o structură instituțională complexă, care include și Banca Națională a României, într-o notă ce sugerează implicații financiare sau monetare deosebite
LegiTeam: Reff & Associates is looking for a 3 - 6 years Attorney at Law | Dispute Resolution
Eșec de strategie juridică sau impas suveran? România, sancționată repetat în SUA pentru că ascunde activele ce pot fi executate de familia Micula. Săptămâna aceasta a fost obligată la plata unei amenzi noi, de 5,8 milioane de dolari, ridicând totalul penalităților la 21 milioane de dolari | Cazul Micula vs România a devenit „pacientul zero” într-o dezbatere juridică amplă care vizează arhitectura tratatelor de investiții în interiorul Uniunii Europene
RTPR obține definitiv peste 1,7 mil. € pentru un client din zona ONG, în urma anulării a 80 de contracte de vânzare într-un litigiu de proprietate cu peste 90 de pârâți | Alexandru Stănoiu (Counsel) și Șerban Nițulescu (Associate), în prim plan
România a câștigat arbitrajul ICSID cu Plaza Centers N.V. pentru Casa Radio și a scăpat de pretenții de 425 mil. €. Reclamanții rămân cu arbitrajul comercial inițiat la Londra de Ministerul Finanțelor, în care pretențiile României sunt de circa 2 miliarde €
Studiu LSEG Data & Analytics Q1 2026 | Piața globală de M&A a crescut cu 27% în primul trimestru, cu un avans spectaculos în Europa, unde a atins maximul ultimilor opt ani. CMS și DLA Piper continuă să stralucească în topul global al consultanților juridici, Clifford Chance și Schoenherr rămân active în clasamentele continentale, iar în Top 20 Europa de Est sunt vizibile doar două firme cu birou la București
Bondoc & Asociații anunță 10 promovări, inclusiv un nou Partener | Lucian Bondoc (Managing Partner): ”Firma va continua să urmeze aceeași abordare, în care recunoașterea meritocratică și echitabilă a expertizei și a contribuției la obiectivele noastre comune joacă un rol esențial”
LegiTeam - Oportunitate de carieră | Avocat definitiv – Achiziții publice & Infrastructură
LegiTeam: Zamfirescu Racoţi Vasile & Partners recrutează avocat definitiv Dreptul muncii | Consultanță
O nouă serie de promovări la biroul Kinstellar din București. Șapte avocați din mai multe arii de practică fac un pas înainte în carieră. Theodor Artenie urcă pe poziția de Partner, iar Lidia Zărnescu și Răzvan Constantinescu devin Counsels | Iustinian Captariu, Office Managing Partner: ”Forța biroului nostru vine din talentul, colaborarea și angajamentul comun al întregii echipe”
Citeste pe SeeNews Digital Network
-
BizBanker
-
BizLeader
- in curand...
-
SeeNews
in curand...









RSS





