ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Șerban & Musneci Associates lansează SMA Real Estate Kluster

11 Mai 2023   |   BizLawyer

Maturizarea vizibilă din ultimii ani a companiilor imobiliare și creșterea investițiilor acestora în departamentele de marketing și comunicare au însemnat pentru portofoliul Șerban & Musneci Associates o dezvoltare continuă și au dus la apariția SMA Real Estate Kluster.

 
 
Cu o experiență de peste 20 de ani în comunicare strategică, Șerban & Musneci Associates aduce în premieră o divizie de servicii integrate de comunicare strategică și de criză, public affairs și management reputațional, dedicată exclusiv pieței imobiliare din România.
 
Prin lansarea SMA Real Estate Kluster, Șerban & Musneci Associates își extinde serviciile către sectorul imobiliar și oferă o nouă viziune aplicată, care ține cont atât de nevoile pieței cât și de provocările unei comunicări eficiente și de impact.

Maturizarea vizibilă din ultimii ani a companiilor imobiliare și creșterea investițiilor acestora în departamentele de marketing și comunicare au însemnat pentru portofoliul Șerban & Musneci Associates o dezvoltare continuă și au dus la apariția SMA Real Estate Kluster.


“Am observat o nevoie accentuată  a companiilor imobiliare de a primi din partea unei singure echipe soluții eficiente și integrate pentru toate nevoile lor. Experiența noastră, validată de rezultatele obținute în zona de management reputațional, comunicare strategică și de criză, este completată de know-how-ul din domeniul imobiliar pe care l-am dobândit în decursul anilor alături de partenerii și clienții noștri. SMA Real Estate Kluster oferă o soluție completă în piața de real estate, atât în zona de public affairs, cât și de public relations”, spune Bogdan Grigoraș, Head of Public Relations Șerban & Musneci Associates.   
 
Cosmopolis, Pedro Construct, ARQA, Nusco Imobiliara, Pinum Doors & Windows, Rustler România, STC Partners, Transilvania Construcții, North Bucharest Investments sunt nume importante din piața imobiliară, care gestionează asset-uri de peste un miliard de euro în România și fac parte din portofoliul Șerban & Musneci Associates.
 
“Fie că vorbim despre real estate sau orice alt segment de business, clienții noștri au înțeles încă de la primele colaborări, că modul nostru de a comunica este unul integrat. Pentru noi comunicarea nu înseamnă doar livrarea unor mesaje. Ținem cont de etica și estetica comunicării, dar mai ales de impactul ei. Ne dorim ca vocile clienților noștri, clienți reputați și cu multă experiență în domeniu, să fie voci-reper în industria lor”, declară Alex Șerban, Senior Partner, cofondatorul Șerban & Musneci Associates.  
 
Șerban & Musneci Associates acoperă, prin serviciile sale de public relations și public affairs, o gamă variată de industrii, de la cea farmaceutică, la apărare, tehnologie, energie, asigurări, transporturi, FMCG sau cinematografie.
 
“Portofoliul nostru din zona de real estate este în permanentă creștere pentru că ținem cont de specificul fiecărui client, fie el constructor, dezvoltator, agenție de vânzări sau arhitecti și designeri. Prin SMA Real Estate Kluster, devenim unul dintre cei mai puternici facilitatori de comunicare pentru industria imobiliară”, declară Roberto Musneci, Senior Partner, cofondatorul Șerban & Musneci Associates.  
 
Echipa de PR a companiei este formată din oameni cu o vastă experiență în comunicare, social-media, jurnalism, marketing, relații publice. SMA Real Estate Kluster se bazează mai ales pe experiența în domeniul imobiliar a Simonei Macovei și a lui Sergiu Voicu, a căror expertiză contează foarte mult în strategia de comunicare și implementarea acesteia.


 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate*







* campuri obligatorii


Articol 7452 / 21190
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Exim Banca Românească, parte a consorțiului internațional de bănci care finanțează Ogrezeni, unul dintre cele mai mari proiecte hibride din Europa, cu 460 mil. € | Schoenherr și Clifford Chance Badea, în tranzacție
BERD, CEECAT Capital și Morphosis Capital își marchează exitul din investiția în La Cocoș. Osborne Clarke, Van Campen Liem și Noerr, în tranzacție, alături de trei firme locale de avocați
LegiTeam: CMS CAMERON MCKENNA NABARRO OLSWANG LLP SCP is looking for: Associate | Commercial group (3-4 years definitive ̸ qualified lawyer)
Popescu & Asociații rămâne un reper de seriozitate și profunzime, cu o cultură care privilegiază calitatea, consecvența și responsabilitatea | De vorbă cu Adrian Chirvase (Partener) despre 2025 ca an de consolidare: portofoliu diversificat, retenție ridicată, tehnologie folosită pragmatic și o echipă unită, pregătită pentru mandate transfrontaliere
Filip & Company a asistat Veranda Obor S.A. în obținerea unei finanțări de 36 milioane euro de la CEC Bank. Echipa, coordonată de Alexandra Manciulea (partner) și Rebecca Marina (counsel)
O promovare din interior care confirmă meritocrația și creșterea organică într-una dintre cele mai puternice firme de avocatură din România | De vorbă cu Ramona Pentilescu, avocatul care a crescut în PNSA de la primii pași în profesie până la poziția de partener, despre vocație, rigoare și reperele care i-au susținut evoluția profesională într-un cadru în care contează respectul pentru profesie și coerența valorilor
Neagu Dinu Partners, firmă înființată anul trecut, își face rapid loc în prim-planul practicii de Litigii & Arbitraj din piața locală, cu un model de lucru pragmatic, în care partenerii cooordonează dosarele și păstrează controlul calității în mandate complexe | De vorbă cu Simona Neagu (Partener fondator) despre așteptările tot mai ridicate ale clienților, colaborările internaționale și disciplina internă care susține performanța echipei
LSEG Deals Intelligence | Cum s-au împărțit fuziunile mid-market, anul trecut, pe firmele de avocatură active și la București. CMS a fost pe podium în Europa și pe primul loc în Estul continentului, unde s-au mai evidențiat Schoenherr și Clifford Chance. Tranzacții mai multe, dar de valoare mai mică în Europa Estică
Studenții la Drept sunt invitați la Turneul de dezbateri „Law and Life in Contest” organizat de Bondoc și Asociații
LegiTeam | RTPR is looking for a litigation lawyer (3-4 years of experience)
ICC Arbitration Breakfast revine în România cu cea de-a doua ediție - 18 martie, în București
În litigiile fiscale, Artenie, Secrieru & Partners este asociată cu rigoarea și eficiența, grație unei combinații rare de viziune, metodă și capacitate de execuție în dosare grele. De vorbă cu coordonatorii practicii despre noul ritm al inspecțiilor, reîncadrările tot mai frecvente și importanța unei apărări unitare, susținute de specialiști și expertize, într-un context fiscal tot mai imprevizibil
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...