
Andreea Zvâc face un pas înainte în carieră și devine Partener în cadrul biroului Wolf Theiss din București | Bryan W. Jardine (Managing Partner): Promovarea sa reflectă nu numai contribuțiile profesionale remarcabile la dezvoltarea departamentului său, ci și rolul semnificativ în consolidarea poziției generale a firmei pe piața din România
20 Septembrie 2024
M. T.Andreea s-a alăturat Departamentului de Litigii și Arbitraj/Achiziții Publice al Wolf Theiss în anul 2012, după o îndelungată colaborare cu o societate de avocatură de top din România.
![]() |
Biroul din București al firmei regionale de avocatură Wolf Theiss anunță promovarea Andreei Zvâc în poziţia de Partener. Andreea a început colaborarea cu Wolf Theiss în 2012, iar din 2020 a fost numită în poziţia de Counsel în cadrul echipei de Litigii și Arbitraj/Achiziții Publice.
Andreea Zvâc este membră a echipei de Litigii și Arbitraj/Achiziții Publice din București. Ea are o experiență de 20 ani în domeniul litigiilor și arbitrajului, acordând consultanță și reprezentare investitorilor străini dar și companiilor românești într-o mare varietate de dispute comerciale, administrative sau fiscale, proceduri de insolvență, precum și cu privire la aplicarea legislației achizițiilor publice, cu accent pe aspectele litigioase. Andreea s-a implicat într-o gamă largă de litigii de natură civilă și comercială, arbitraje comerciale precum și în proceduri complexe de executare silită, în industrii variate precum construcții, infrastructură, energie și agricultură. În ultimii șase ani, a gestionat mandate importante de insolvență și restructurări complexe, lucrând în numeroase proiecte multi-jurisdicționale și având o contribuție deosebită în această arie de practică.
Andreea Zvâc este membră a echipei de Litigii și Arbitraj/Achiziții Publice din București. Ea are o experiență de 20 ani în domeniul litigiilor și arbitrajului, acordând consultanță și reprezentare investitorilor străini dar și companiilor românești într-o mare varietate de dispute comerciale, administrative sau fiscale, proceduri de insolvență, precum și cu privire la aplicarea legislației achizițiilor publice, cu accent pe aspectele litigioase. Andreea s-a implicat într-o gamă largă de litigii de natură civilă și comercială, arbitraje comerciale precum și în proceduri complexe de executare silită, în industrii variate precum construcții, infrastructură, energie și agricultură. În ultimii șase ani, a gestionat mandate importante de insolvență și restructurări complexe, lucrând în numeroase proiecte multi-jurisdicționale și având o contribuție deosebită în această arie de practică.
Andreea s-a alăturat Departamentului de Litigii și Arbitraj/Achiziții Publice al Wolf Theiss în anul 2012, după o îndelungată colaborare cu o societate de avocatură de top din România.
Andreea a absolvit Facultatea de Drept din cadrul Universității București și deține o diplomă de master în dreptul muncii, obținută în cadrul aceleiași universități. Este membră a Baroului București din anul 2005.
"Sunt încântată şi onorată de promovarea în acest nou rol de Partener și sunt recunoscătoare pentru încrederea și sprijinul pe care le-am avut din partea colegilor și clienților. Întregul proces care a condus la această promovare a implicat eforturi susţinute și dedicare, având ca fundament rezultatele deosebite obținute în anii anteriori. Sunt nerăbdătoare să continui să construiesc și să consolidez excelenta noastră echipă, pentru a răspunde provocărilor din ce în ce mai specifice ale pieței", a declarat Andreea Zvâc, Partener în cadrul biroului Wolf Theiss din București.
"Andreea este un membru vital în echipa Wolf Theiss București încă din 2012, demonstrând o pasiune extraordinară pentru proiectele sale și un angajament neclintit pentru consolidarea succeselor echipei noastre. Promovarea sa în poziția de Partener reflectă nu numai contribuțiile sale profesionale remarcabile la dezvoltarea departamentului său, ci și rolul său semnificativ în consolidarea poziției generale a firmei pe piața din România", a declarat Bryan W. Jardine, Managing Partner al biroului Wolf Theiss din Bucuresti.
Citește și


Publicitate pe BizLawyer? |
![]() ![]() |
Articol 262 / 2070 | Următorul articol |
Publicitate pe BizLawyer? |
![]() |

BREAKING NEWS
ESENTIAL
LegiTeam: Reff & Associates is looking for a 2 - 6 years Attorney at Law | Dispute Resolution
bpv Grigorescu Ștefănică: tranzacțiile strategice și consolidările sectoriale definesc piața de fuziuni și achiziții | 2025 aduce structuri inovatoare, distressed M&A și o redefinire a noțiunii de succes, într-o piață în care avocații devin arhitecții echilibrului între reglementări stricte și interesele investitorilor. Cătălin Grigorescu (managing partner): „Succesul în tranzacții nu se mai măsoară doar în valoare, ci în capacitatea de a le finaliza într-un mediu juridic tot mai complex”
LegiTeam: Atorney at Law (0 - 2 years) - Dispute Resolution | Reff & Associates
Banking & Finance | Echipa Popovici Nițu Stoica & Asociații, coordonată de partenerul Bogdan C. Stoica, a acordat consultanță Grupului La Fântâna pentru accesarea unei finanțări sindicalizate de 70 milioane euro, menită să susțină activitatea curentă și dezvoltarea businessului
BSMP - Bohâlțeanu și Asociații a asistat UNIGEA România în contractarea unei finanțări de 30,25 milioane EUR pentru dezvoltarea unui proiect solar de referință de 85 MW în Arad. Echipă pluridisciplinară, coordonată de partenerii Daniela Milculescu și Ionuț Bohâlțeanu, într-un efort multijurisdicțional ce a reunit investitori și consultanți cheie din patru țări
Principalele aspecte pe care angajatorii trebuie să le aibă în vedere pentru a se conforma legislației privind combaterea discriminării și hărțuirii la locul de muncă | De vorbă cu Dan Dascălu (Partener) și Sonia Bălănescu (Managing Associate) - D&B David și Baias, despre prevederile legale în vigoare, combaterea acestui fenomen și modul în care poate fi diminuat riscul apariției unor litigii inițiate de salariați
Voicu & Asociații is looking for Junior level Business Lawyers
Filip & Company a asistat ACP Credit în acordarea unei noi runde de finanțare rețelei de clinici veterinare PartnerVet. Echipa, coordonată de Alexandra Manciulea (partener) și Rebecca Marina (counsel)
Clifford Chance își consolidează practica de Litigii prin recrutarea lui Remus Codreanu ca partener în echipa din București
Kinstellar are un nou Office Managing Partner în București | Iustinian Captariu a preluat managementul biroului de la Victor Constantinescu, cel care a condus echipa locală timp de șase ani, cu rezultate remarcabile. Kristóf Ferenczi, Firm Managing Partner: ”Numirea lui Iustinian face parte din programul nostru de planificare a succesiunii, un element esențial pentru a asigura creșterea și succesul continuu al Kinstellar”
ANALIZĂ | Gabriel Resources a deschis o procedură de anulare a hotărârii ICSID prin care Tribunalul arbitral a respins cererea de peste 3 mld. USD privind controversatul proiect minier de la Roșia Montană, iar România a răspuns cu un Contramemoriu care demontează acuzațiile și atacă frontal strategia reclamanților. Dacă statul ar pierde, impactul ar fi devastator pentru finanțele publice și ar compromite rezultatele măsurilor pe care guvernul Bolojan încearcă să le implementeze
CMS | Join Our Team: Tax Consultant - Tax Department
Citeste pe SeeNews Digital Network
-
BizBanker
-
BizLeader
- in curand...
-
SeeNews
in curand...