ZRP
Tuca Zbarcea & Asociatii

Stratulat Albulescu își extinde practica de Drept Imobiliar prin cooptarea a doi avocați colaboratori seniori și a unui avocat colaborator junior

22 Iunie 2020   |   BizLawyer

Recrutarea Alinei Tyelu, Anei Maria Nacea și Alinei Virlan face parte din strategia firmei de crestere continua în zona de Drept Imobiliar a firmei, în conformitate cu strategia sa.

 
 
Stratulat Albulescu anunță cooptarea a trei noi membri în cadrul echipei de Drept Imobiliar: Alina Tyelu (Solschi) - Senior Associate, Ana Maria Nacea - Senior Associate și Alina Virlan – Associate. Grupul de Drept Imobiliar al Stratulat Albulescu numără în prezent 10 avocați, devenind astfel unul dintre cele mai mari de pe piața din România.
 
Specializată în domeniile construcții și investiții imobiliare, Alina Tyelu (Solschi) și-a început cariera în cadrul uneia dintre cele mai vechi și consacrate firme de avocatură din România, ulterior fiind promovată în poziția de Senior Associate în cadrul aceleiași firme, acumulând astfel o experiență de peste 9 ani în avocatura de business. Experiența ei cuprinde de la acordarea de asistență juridică în cadrul unor achiziții complexe, inclusiv cu privire la aspectele legate de asigurare de titlu, până la acordarea de asistență juridică cu privire la contracte de antrepriza.

 
Ana Maria Nacea are o experiență de aproape 9 ani în domeniul Dreptului Imobiliar. A acordat asistență juridică cu privire la închirieri, asistând atât proprietari de clădiri, cât și chiriași, dar și cu privire la diverse aspecte legate de dreptul de proprietate asupra terenurilor agricole, tranzacții imobiliare și dezvoltări de birouri, retail și logistică. Înainte de a se alătura echipei Stratulat Albulescu, Ana a lucrat în cadrul biroului din București al uneia dintre cele mai mari firme de avocatură internaționale și, anterior, în cadrul uneia dintre cele mai mari firme de avocatură din România.

Alina Virlan, o tânără avocată dedicată, disciplinată și ambițioasă, s-a alăturat echipei de Drept Imobiliar la jumătatea lunii iunie. Alina a absolvit Colegiul juridic Franco-Român Paris I Panthéon-Sorbonne în anul 2016, iar în anul 2017 - Facultatea de Drept din cadrul Universității din București. Mai mult, Alina a urmat și un program de master în „Dreptul afacerilor” și vorbește fluent limba engleză și limba franceză.
 
Managing Partner Silviu Stratulat a declarat: „Cu toate perturbările temporare provocate de pandemia COVID-19, încă vedem oportunități semnificative pe piața imobiliară din România și rămânem optimiști și încrezători că cererea de servicii juridice va rămâne constantă pentru întregul sector. Astfel, având în vedere modul în care ne-am raportat la fiecare criză din trecut și oportunitățile pe care criza actuală le-a oferit, a fost un pas firesc să invităm alături de noi avocați cu experiență precum Alina Tyelu (Solschi) și Ana Maria Nacea, acordându-i totodată Alinei Virlan (un avocat mai junior, dar la fel de talentat) șansa de a se alătura unei echipe inovatoare”.
 
Recrutarea Alinei Tyelu, Anei Maria Nacea și Alinei Virlan face parte din strategia firmei de crestere continua în zona de Drept Imobiliar a firmei, în conformitate cu strategia sa.

 
 

PNSA

 
 

ARTICOLE PE ACEEASI TEMA

ARTICOLE DE ACELASI AUTOR


 

Ascunde Reclama
 
 

POSTEAZA UN COMENTARIU


Nume *
Email (nu va fi publicat) *
Comentariu *
Cod de securitate*







* campuri obligatorii


Articol 1574 / 2050
 

Ascunde Reclama
 
BREAKING NEWS
ESENTIAL
Women Lawyers | Pentru Irina Văleanu, Counsel în cadrul firmei BACIU PARTNERS, nucleul comun de valori fundamentale a fost esențial în alegerea echipei în care se dezvoltă profesional acum: ”Reputația firmei în piața avocaturii de business din România a fost un factor decisiv, iar întâlnirea cu Ana-Maria Baciu a consolidat această alegere; am rezonat imediat, iar decizia de a colabora a venit în mod firesc”
Popovici Nițu Stoica & Asociații asistă PPC în procesul de consolidare a afacerilor din domeniul energiei regenerabile
LegiTeam: Lawyer - Dispute Resolution and Employment | GNP Guia Naghi and Partners
PNSA a asistat una dintre cele mai mari finanțări acordate în ultimii ani | Grupul Ameropa, client tradițional al casei de avocatură, semnează o facilitate de refinanțare de 1,35 miliarde USD cu un sindicat format din trei bănci. Partenerul Bogdan C. Stoica a coordonat echipa, cu contribuția Ioanei Lazăr (Senior Associate) și a Crinei Stan (Associate)
LegiTeam: Lawyer - Pharma & Regulatory and Public Procurement Team | GNP Guia Naghi and Partners
Kinstellar a asistat cumpărătorul East Grain într-una dintre cele mai mari tranzacții din agrobusiness din ultimii ani. Vânzătorii au fost asistatați de avocați italieni, care au coordonat și echipa din București a unei firme internaționale
WTR Global Leaders 2025 | Ana-Maria Baciu (Baciu Partners), Sorina Olaru și Florina Firaru (NNDKP), Ciprian Dragomir (TZA) și Alina Tugearu (ZRVP), printre cei 17 români care au intrat în liga celor mai apreciați specialiști în domeniul mărcilor, la nivel global. Cine sunt aceștia, prin ce s-au remarcat și cum îi văd clienții
CMS | Join Our Team: Tax Consultant - Tax Department
LegiTeam: Lawyer - Tax Controversy and Tax Litigation | Reff & Associates
Kinstellar își consolidează practica de Energie din București prin recrutarea Ralucăi Gabor (Counsel) | Iustinian Captariu, coordonatorul practicii regionale de Energie a Kinstellar: ”Alăturarea Ralucăi ne întărește angajamentul de a excela într-unul dintre cele mai dinamice și strategice sectoare din România”
Legal 500 - Central and Eastern Europe Awards 2025 | Clifford Chance, Filip & Company și Băncilă, Diaconu și Asociații sunt pe lista scurtă pentru titlul de ”Firma anului în România”. Horea Popescu (CMS), Ruxandra Bologa (NNDKP), Madalina Rachieru-Postolache (Clifford Chance) și Ana-Maria Baciu (Baciu Partners) printre candidații la titlul ”Romania Lawyer of the Year”. Alți 18 avocați români și 8 firme locale concurează la premiile regionale
Țuca Zbârcea & Asociații stabilește un precedent important în domeniul serviciilor digitale și comerțului electronic | Reprezentarea, asigurată de o echipă coordonată de Alina Ungureanu (partner) și Cătălina Ionescu (senior associate)
 
Citeste pe SeeNews Digital Network
  • BizBanker

  • BizLeader

      in curand...
  • SeeNews

    in curand...